Angel Beats’deki Programcı Otonashi miydi?

ANGEL BEATS’İ HENÜZ İZLEMEMİŞ OLANLARIN KESİNLİKLE OKUMAMASINI TAVSİYE EDİYORUM.

İlk olarak hatırlayalım. Yuri içerisi bilgisayarlar ve kablolar ile dolu bir odaya girmişti hatırlıyor musunuz? Ve içeride birisi vardı. Hatırlamıyorsanız merak etmeyin ben sizin için fotoğrafını ekliyorum.

Ve bu yakışıklı abimiz asıl programcının kendisi olmadığını ama gerçek programcının hala bu dünyada olduğunu söylemişti. Program da neydi? Tüm dünyanın ta kendisi! Programcı bu dünyayı kodlamıştı. Peki neden? Gerçek aşkını beklemek için. Ama uzun bir süre beklediği kişi dünyaya varmamıştı. Bu süre içerisinde de Programcı NPC’ye dönüştü ve tüm hafızasını kaybetti, tamamen farklı bir insana dönüştü. Bunun daha dönüşü yok gibi görünüyor olabilir ama aslında bu yanlış Takamatsu da NPC’ye dönüştü ama sonradan geri döndü yani geri dönüş var demek yanlış olmaz.

Şimdi size bir şey sormak istiyorum; Otonashi Bu dünyaya ilk adım attığında neredeydi ve ne durumdaydı?

Bir savaşın ortasında ve hafızasını kaybetmiş bir şekilde. Sizce de biraz garip değil mi? Çünkü ölümünde hafızasını kaybettirecek bir olay yaşamamış gibiydi ya da daha öncesinde hafızasını kaybetmemişti. Tamam belki tesadüftür ama serinin sonunu hatırlıyor musunuz? Kanade’nin kalbini Otonashi’den aldığı ortaya çıkmıştı. Ama Otonashi’nin kalbini Kanade’ye verebilmesi için Otonashi’nin Kanade’den daha önce ölmesi gerekli, mantık böyle kardeşim ama gördüğümüz gibi Kanade, Otonashi’den daha önce bu dünyadaydı. Tabi Otonashi bu dünyayı programladıktan sonra NPC’ye dönüşmediyse…

Bir de Otonashi ölmeden önce neler olmuştu bunu hatırlayalım.

Kardeşinin ölümünün hemen ardından doktor olup insanları kurtarmayı hayal ediyordu ama tam hedefine ulaşırken hayatını kaybetti. O da insanlara ölmeden önce yardım edemedim ama neden öldükten sonra yardım etmeyeyim diye düşündü. İşte bu şekilde hedefine ulaşmanın bir yolunu buldu; İNSANLARA YARDIM ETMEK! Zaten Angel Beats dünyasındaki temel amaç neydi? Çocukluklarını yaşayamayan insanların bu dünyada, gerçek dünyada yapamadıklarını yapması.

Parçaları birleştirme işini size bırakıyorum. Bence Otonashi asıl Programcı’ydı

Bir de farkeden varsa serinin son bölümünün sonunda yani after credit sahnesinde beyaz saçlı bir kız, bir şarkı mırıldanıyordu ve turuncu saçlı bir çocuk yanından geçerken birden duruyor ve o anda yerinden ayrılmakta olan kızın peşinden koşuyor, sizce bunlar kimdi? Evet doğru tahmin ettiniz.

Benim favorim olan finalinde beni ağlatmış bir animedir. Eğer teori doğruysa ki bence kesinlikle doğru, serinin sonunda ”lan ne oldu? şimdi ben ne izledim? bu çocuk madem Kanade’ye kalbini verdi nasıl oluyor da Kanade’den sonra bu dünyaya geliyor?” gibi soruların da cevabını bulmuş oluyoruz.

Bir sonraki anime teorileri makalemizde görüşmek üzere.

Sizin de animeler hakkında teorileriniz varsa yazın, paylaşalım.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/anivizyo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609