Tate no Yuusha no Nariagari – İNCELEME

Hikayemizin ana karakteri Iwatani Naofumi, hayatını bilgisayar oyunları oynayarak, sonrasında ise kütüphanede manga okuyarak geçiren bir otakudur. Bir gün kütüphaneye gider ve yanlışlıkla raflardan birkaç kitap düşürür. Yere baktığında ise kırmızı kapaklı kitap dikkatini çeker.

Kitabın kapağını açtığı zaman, paralel bir evrene ışınlanır. Onunla birlikte üç kişi daha bu evrene çağırılmıştır ve hepsinin kendine özel efsanevi ekipmanları vardır. Mızrak Kahramanı, Kılıç Kahramanı, Yay Kahramanı, Kalkan Kahramanı olmak üzere toplamda dört kahraman vardır. Ana karakterimiz ise nedense bu ülke tarafından dışlanan, Kalkan Kahramanıdır.

Artık yavaştan incelemeye geçmek istiyorum…

Bu yılın dikkat çeken sayılı serilerinden birisi. Gerçeği söylemem gerekirse eğer; animesi, mangasına göre kat ve kat daha iyi. Çünkü, hikaye açıklarını çok güzel bir şekilde kapatmışlar. Mangadan, animeye geçerseniz bunu rahatlıkla anlarsınız. Mangasında ”Ee bu yarım kaldı?” gibi cümleler kurduğum olmuştu. Animesin de bu eksiği yeterince kapatmışlar. Tabi ki de animasyon ve yerinde gelen müzikler, animeyi beş ise, on göstermiş. Bu yönden de benden büyük bir artı aldı. Serinin yazarı Aneko Yusagi’ye teşekkürlerimi iletiyorum. Konusu her ne kadar klasik olsa da, seriye bağlanmış hissediyorum. İlk bölümü 48 dakika yapmaları çok güzel olmuş. Olayları oturtmuş ve akılda fazla soru bırakmamışlar. Umarım sonradan bozmaz ve zevkimiz yarım kalmaz. Önü açık bir anime, eğer tutarsa birkaç sezon devam edeceğini düşünüyorum.

Mangaya başlamadan önce ”Ana karakter dediğin güçlü olur. Kalkan’dan başka verilecek bir şey mi kalmadı?” diyerek başlamıştım. Demez olaydım. 500 bölüm dahi olsa, sabah akşam izlediğim, üstüne daha fazla bölüm isteyeceğim bir seri oldu kendisi.

Gelelim kahramanlarımızın özelliklerine…

AMAKI REN
Amaki Ren, 16 yaşında ve lise öğrencisi. Kendisi soğukkanlı ve zeki. Efsanevi Kılıç Kahramanı. İlk gördüğümde hoşuma gitmemişti fakat mangayı okumaya devam edince katlanılabilir tarafları oldu.

MOTOYASU KITAMURA
Kitamaru Motoyasu. 20 yaşında ve üniversite öğrencisi. Kendisi aklı kolayca çelinebilen, kibirli ve egoist. Efsanevi Mızrak Kahramanı. Belki ana karakterimiz ile sürekli rekabet ederek yakın arkadaşı olurlar diye düşünmüştüm ama yanılmışım. Kesinlikle sığ bir karakter. Aslında içinde kötülük yok ama işte, izleyerek görün.

ITSUKI KAWASUMI
Kawasumi Itsuki, 17 yaşında ve lise öğrencisi. Kendisi şu ana kadar kendini pek göstermese de, dürüst bir karakter. Efsanevi Yay Kahramanı. Doğru olanın yanında. Bu yüzden bu karakteri seviyorum. Arada sırada, ana karakterimize yardımı dokunduğu da oluyor.

NAOFUMI IWATANI
Iwatani Naofumi, 20 yaşında ve üniversite öğrencisi. Kendisi kibar, adaletli, dost canlısı ve ayrımcılık yapmayan birisi. Efsanevi Kalkan Kahramanı. Maalesef kendisine yapılan ayrımcılık ve düzenbaz oyunlar yüzünden, karakteri değişiyor. Sinirli, kimseyi umursamayan, kimseye güvenmeyen, havalı bir karakter oluyor. Her ne kadar kimseyi umursamasa da içinde hâlen iyi birisi.

Evet arkadaşlar, bugün sizlerle Tate no Yuusha no Nariagari serisinin incelemesini yaptık. Umuyorum yazımı beğenmişsinizdir.

Bir daha ki yazılarda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/anivizyo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609