The Promised Neverland’ın İkinci Sezonu Duyuruldu

Yakusoku no Neverland, (The Promised Neverland) animesinin 12. bölümü olan final bölümü, cuma günü yayınlandı. Bölümün sonunda ise; ikinci sezonun yapımda olduğu duyuruldu. Yeni sezonun 2020’de gelmesi planlanıyor.

Yakusoku no Neverland, Kaiu Shirai ve Posuka Demizu’nun 2016 Ağustosunda Weekly Shounen’de yayımlanmaya başlanmış olan, animeyle aynı isme sahip fantastik gerilim mangasından uyarlanmıştı. Shueisha, 13. cildi 4 Mart’ta yayımladı. Manga dünya çapında, derlenmiş halinin 10 milyon kopyasına sahip.

VIZ Media, manga’nın ilk üç bölümünü İngilizce olarak Dijital Weekly Shounen Jump, Japonya ile eş zamanlı, Jump Start girişiminin bir parçası olarak güncele gelmeden seriyi dergilerinde yayımladı. Şu anda şirketin yeni Shounen Jump hizmeti,  mangayı Japonca versiyonu ile eş zamanlı olarak yayımlıyor. 8. cilt, 5 Şubat’ta satışa sunulurken 9. cildin 2 Nisan tarihine öne sürülmesi planlandı.

Yakusoku no Neverland, 10 ve 11. Manga Taisho Ödüllerinde, yılın basımı ödülüne aday olmasının yanı sıra 22. Tezuka Osamu Kültür Ödülü’ne de aday oldu ve geçen Haziran yapılan 63. Shogakukan manga ödüllerinde, en iyi shounen manga ödülünü kazandı. Seri ayrıca, 2018’de erkek okuyucuların oylamasıyla olan Kono Manga ga Sugoi sıralamalarında birinci sıraya yerleşti.


Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/anivizyo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609