Ufotable Vergi Kaçakçılığı İddiasıyla Soruşturma Altında

Bungeishunju’nun, Weekly Bunshun Digital dergisi, perşembe günü Tokyo Bölge Vergilendirme Bürosunun 12 Mart’ta, şirketlerin vergi kaçakçılığı yaptığı iddiası üzerine yapılan soruşturmalarda: Ufotable’ın ofislerinin araştırıldığını bildirdi. Raporda, şirketin hem Koenji ve Tokushima’daki kafelerinde hem de Tokyo’nun Suiginami bölgesindeki Shimoigusa animasyon stüdyosunda aramalar yapıldığı da belirtildi.

Rapora göre, Ufotable’ın kurucusu, temsilci yönetmeni ve genel müdürü olan Hikaru Kondo’nun stüdyo satışlarından elde edilen gelirlerin, bir kısmını doğrudan aldığı iddia ediliyor.

Kondo ya da Ufotable hakkında hiçbir suçlamada bulunulmamış. Weekly Bunshun Digital, Tokyo Bölgesel Vergilendirme Bürosu ile temasa geçtiğini ancak bir büro sözcüsünün, örgütün belirli vakalar hakkında yorum yapamayacağını söylediğini belirtti. Dergi aynı zamanda, iddiaları cevapsız bırakan Kondo’ya direkt olarak sorması için dergiyi yöneten ufotable’a ulaştı.  Dergi, durumla ilgili kaynaklarına göre, Kondo’nun  yetkililerin iddialarını kabul ettiğini bildirdi.

Ufotable,  2000 yılında Kondo tarafından kuruldu. Aynı zamanda stüdyo, Fate/Zero, Fate/stay night’ı içeren Type-Moon’s Fate franchoise serisi gibi en iyi anime uyarlamaları ile tanındı. Stüdyo şu anda ikinci filmi 12 Ocak’ta gösterime giren Fate/stay night: Heaven’s Feel film üçlemesini üretiyor. Stüdyo ayrıca Type-Moon’s The Garden of Sinners ve Katsugeki: Touken Ranbu serilerinin uyarlamalarını da yaptı. Ufotable, 6 Nisan’da Demon Slayer Kimetsu no Yaiba animesinin galasını yapacak.

Şirket ayrıca ürettiği çeşitli anime ürünlerini satıyor ve mallarının bir kısmını sattığı çok sayıda kafe işletiyor. Aynı zamanda Ufotable, Machi Asobi anime etkinliğinin de organizatörü. Etkinlik 2009 yılında başladı ve o zamandan itibaren, 1 milyonun üzerinde katılımcıya ulaştı.

Bir cevap yazın


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/anivizyo/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609